Kalendarz podstawowe narzędzie organizacji

Jakbyś nie próbowała, nie kombinowała to doba ma 24 godziny, dla każdego i nie ma szans, żeby się wydłużyła.
Spokojnie, nie tylko Ty odczuwasz chroniczny brak czasu.

Skoro doba się nie rozciągnie trzeba zapanować nad tym w jaki sposób pracujesz. Teraz poza biznesem stacjonarnym ogarniasz dodatkowo wirtualny, a jeszcze trzeba pamiętać o sprawach prywatnych. Pogodzić jedne obowiązki z drugimi to nie lada wyczyn dlatego kalendarz, terminarz powinien być Twoim najlepszym przyjacielem.

Nie ma znaczenia jaką formę wybierzesz, czy będzie to aplikacja, czy wersja papierowa, ale bez dużej dawki samodyscypliny, organizacji i wyznaczania priorytetów nie dasz rady.

Mogę powiedzieć, że czasem jeden planner to za mało. Może się okazać, że potrzebujesz kilku zarówno tych wirtualnych, jak tych papierowych.

Również cierpię na jego niedobór dlatego stworzyłam kalendarz do druku, który co prawda nie dodaje dodatkowych godzin czy minut, ale pomaga zapanować nad tymi, które mamy 😉

Jak korzystać z takiego kalendarza palnnera?

To proste wydrukuj aktualny miesiąc zaznacz w kalendarzu ważne zadania, plany.
Następnie wydrukuj checklistę na miesiąc i pogrupuj plany wg hierarchii ważności. Masz teraz pełen obraz zadań do wykonania w danym miesiącu. Możesz w łatwy sposób wykreślać i dodawać kolejne punkty do listy.

Przy bardzo dużej ilości zadań taka lista może przerażać i paraliżować. Najlepszą metodą na opanowanie tego uczucia jest podzielenie listy zadań na mniejsze. Dlatego w kalendarzu masz checklistę z zadaniami na tydzień. Tu masz miejsce z możliwością zaplanowania sześciu dni “roboczych”

Wciąż za dużo zadań do ogarnięcia?

Dlatego opracowałam dzienną checklistę, gdzie możesz wpisać zadania pilne, ważne, te które mogą poczekać oraz te które można spokojnie przełożyć. Sama decydujesz, które koniecznie musisz wykonać już dziś, już teraz, a które możesz zaliczyć do kategorii “świat się nie zawali”

Jakie zalety kalendarza z plannerem do druku?

Większość kalendarzy ma z góry ustaloną ilość stron i układy. Musisz korzystać z nich w taki sposób jak “wymyślił” to autor. Przy tym palennrze sama zdecydujesz ile kopii stron potrzebujesz wydrukować. Potrzebujesz trzech kopi kalendarza na miesiąc maj – nie ma problemu wybierasz w opcjach swojej drukarki i drukujesz. Tak samo z checklistą drukujesz tylko te które są Ci potrzebne, pozostałych nie musisz wykorzystywać.

Co zrobić, żeby zgarnąć ten kalendarz z plannerem?

Proste! Zapisz się do mojego newslettera by otrzymać te narzędzie i wiele innych bonusów.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *